Home Center 2’nin küçük kardeşi Home Center Lite, sizin de yaşamınızı değiştirsin, daha rahat, güvenli, verimli, akıllı yapsın. 90x90x33mm boyutundaki bu küçük kutu ile evinizi, dünyanın diğer ucundayken bile akıllı telefonunuz veya tabletiniz ile kontrol edin. Ya da o, evinizi tarif ettiğiniz şekilde kontrol etsin. Tek ihtiyacınız bir Home Center Lite ve ona eşlik edecek bir kaç modül ve sensör. Unutmayın; her şey tamamen kablosuz; duvar kırma, kablo döşeme yok. Kurulumu dakikalar, keyfi yıllar sürüyor.

Home Center Lite, FIBARO’nun tüm ürün yelpazesi gibi, akıllı ev konusunda dünya standardı olan Z-Wave kablosuz protokolü ile haberleşen bir kontrolör. Evinizi kontrol etmek için FIBARO’nun kablosuz modülleri (aydınlatma, perde/panjur, priz, vb.) ve sensörleri (duman, su basma, kapı/pencere, vb.) ile entegre çalışıyor.

Home Center Lite, hem internetten aldığı meteorolojik bilgiler, hem de akıllı telefonunuzun veya tabletinizin GPS özelliği sayesinde, isterseniz sizi takip edip, belirli bir konuma geldiğinizde belirli bir komutu işleme sokabilir, örneğin; hava sıcaklığı 25°C’nin üzerinde ise ve eve 3 km yaklaşmışsam klimayı çalıştır.

Evinizdeki TV, video ve müzik sistemlerini de Home Center Lite’ınız sayesinde akıllı telefon veya tabletinizden kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda oluşturabileceğiniz senaryolar ile eve girdiğinizde belirli bir müziğin veya TV kanalının sizi karşılamasını sağlayabilirsiniz.